czwartek, 15 grudnia 2011

Szczyrbskie Jezioro (Słowacja)

Jesień 2011.

Szczyrbskie Jezioro (słow. Strbske Pleso)– miejscowość u podnóża Tatr Wysokich na Słowacji. Położone na południowym brzegu jeziora o tej samej nazwie Szczyrbskie Jezioro (słow. Strbske pleso – drugi człon małą literą w odróżnieniu od nazwy miejscowości) i otoczone lasem świerkowym, zniszczonym jednak bardzo przez huraganowy wiatr w 2004. Ośrodek turystyczny i sportów zimowych (duża skocznia narciarska – nieczynna K120 oraz normalna K90), na których w 1970 roku rozgrywano Mistrzostwa Świata w Skokach Narciarskich. Osada jest położona na wysokości 1315-1385 m n.p.m. (Wikipedia)

Tyle jeżeli chodzi o "suche" fakty...


Moja opinia o miejscowości jest jak najbardziej pozytywna. Oczywiście, jeżeli ktoś się tutaj spodziewa jakichś zabytków, starego miasta i tym podobnych historii - to się bardzo zawiedzie. To miasteczko to przede wszystkim ośrodek turystyczny, baza wypadowa (węzeł szlaków) w przepiękne Tatry Wysokie itd...

Mnie osobiście miasteczko się podobało. Zadbane, czyste, z dużą liczbą miejsc noclegowych i punktów tzw. "małej gastonomii". Nic więcej od takiego ośrodka nie wymagam. Zwraca uwagę bardzo malowniczo położone jezioro. To była moja druga wizyta w tej miejscowości. Wcześniej byłem tutaj w zimie. Będzie niedługo o tym post. :-)

1 komentarz:

  1. Pięknie... :) Twój blog również ląduje w moich ulubionych:) Pozdrawiam serdecznie

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin